הטבע במועצה אזורית גזר הינו אחד מעמודי התווך של המועצה. בשטחי המועצה עובר המסדרון האקולוגי. אנו ביחידה הסביבתית רואים את החשיבות של שמירת הטבע בגזר כחלק בלתי נפרד מאיכות החיים של התושבים. מטרתנו היא חיבור התושבים לטבע הסובב אותם (ילדים, נוער ומבוגרים), שמירה על הטבע באזורים מסוימים במועצה ושיקומו באזורים אחרים.

המגוון הביולוגי מתבטא בשלוש רמות ארגון ביולוגיות. הרמה הראשונה היא של המערכות האקולוגיות: יערות הגשם, מדבריות, שוניות אלמוגים, ואגמים. ברמה השנייה אנו מבחינים במיני היצורים החיים הבונים את המערכות האקולוגיות: חתולים, כלניות, דרורים, ברושים, נמלים, חיידקים ופטריות. הרמה השלישית היא של המגוון הגנטי של כל מין ומין. במועצה אזורית גזר אנו נדרשים לשמור בעיקר על הרמה השנייה והשלישית של המגוון הביולוגי.

השמירה על המגוון הביולוגי צריכה לבוא לידי ביטוי במגוון דרכים: שמירה על שטחים פתוחים איכותיים אשר אינם מזוהמים בחומרי הדברה ודישון, שמירה על מסדרונות אקולוגיים, שמירה ותכנון של מעברים אקולוגיים מתחת לצירי תחבורה, חינוך התושבים בכלל והילדים בפרט על חשיבות המגוון הביולוגי ושמירתו. פיתוח בתי גידול על מנת לאפשר למינים המקומיים להתקיים ועוד.

השמירה על המגוון הביולוגי באה לידי ביטוי בטבע הסובב אותנו. יחד עם זאת יש לתחום זה השפעה גם על החברה אותה אנו שואפים לקדם. חברה אשר מכבדת את השונות ומודעת לחשיבותו לקיומה הערכי תהיה חברה בא האחר יקבל מקום של שווה בין שווים והטבע יהיה חלק בלתי נפרד מהמארג ובעת הצורך יהיו תושבים שיקומו ויגנו על הטבע הנמצא בקרבם.

הידעתם?

דבורים.pdf

סנוניות2.pdf

לחיות עם הטבע- נחשים_A4.pdf

לחיות עם הטבע- צמחי בר_A4 (4).pdf

 

קבוצת חובבי הטבע של גזר

רוצים להצרף לקבוצה שלנו שעוקבת אחרי טבע במועצה, מתעדת וחולקת ידע? הצטרפו היום לקבוצת הוטלגרם שלנו