מועצה אזורית גזר נוסדה בקיבוץ נען בשנת 1949, בראשה עמד אז מי שהיה מפקד ה"הגנה", ישראל גלילי. היא נקראה על שם העיר המקראית גזר ששרידיה הם אחד מאתרי העתיקות החשובים בארץ ישראל - תל גזר. המועצה שוכנת במקום אסטרטגי במרכז הארץ, על אם הדרך בין ירושלים לתל אביב ובמרחק קצר מנמל התעופה בן גוריון.


ברחבי המועצה, השומרת על המרחב הכפרי והירוק בשטחה, שזורים שדות כותנה, כרמים ופרדסים, נופים מרהיבים, אתרים היסטוריים ייחודיים ואטרקציות מגוונות. 


המועצה משלבת ניהול חדשני, תכנון אסטרטגי ארוך טווח, שקיפות ושיתופי פעולה אזוריים, על מנת לספק לתושבים את שירותים איכותיים ונגישים. דיוני המועצה משודרים בשידור חי ופתוח ומתקיימים דיוני קהילה ותהליכי שיתוף  ציבור. 


מועצה אזורית גזר הציבה יעדים מרכזיים לשנים הקרובות המתמקדים בשלושה עוגנים מרכזיים: קהילה, הזנקת החינוך ופיתוח כלכלי. 

המועצה האזורית גזר גאה בחוסן האנושי והקהילתי שלה. אנו מאמינים בכוחה של קהילה לבנות ולשנות מציאות ולכן פועלים לחזק את הקהילות היישוביות וההנהגות המקומיות, לצד העצמת הקשר בין קהילות היישובים השונים באמצעות פיתוח תשתיות תחבורה ירוקה וחכמה, הקהילה החזקה במועצה נהנית ממגוון רחב של פעילויות תרבות, ספורט, רווחה ובריאות, ממרוץ הבוז'לה הבינלאומי, דרך שורת מופעי בידור ותרבות המגיעים במיוחד ליישובי המועצה, פתיחת חוגי ספורט לילדים עם צרכים מיוחדים, הכשרות דיגיטליות לגיל השלישי, קידום עסקים קטנים, תמיכה לנשים יולדות, שדרוג מועדוני הרווחה, הרחבת פעילויות התרבות היהודית ועוד מגוון של פעילויות משותפות לכלל התושבים שמאפשרים להכיר מקרוב אחד את השני, לסייע, להתחבר ולפעול יחד כקהילה אחת.


בתחום החינוך משקיעה המועצה חשיבה אסטרטגית וחדשנית ומפתחת אפשרויות מגוונות הן במערכת חינוך הפורמאלית והן בפעילויות פנאי, ספורט ותרבות במסגרות הבלתי פורמאליות. בגזר כמאה מוסדות חינוך ובהם גני ילדים, בתי ספר יסודיים, בית ספר לחינוך מיוחד, בתי ספר תיכוניים וכן מערך תרבות, נוער, חוגים ופעילויות ספורט רחבי היקף. החינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי במועצה הוא מהטובים בארץ, ובתי הספר והמועצה זוכים בפרסי חינוך מחוזיים וארציים.


 מועצה אזורית גזר מקדמת את השמירה ופיתוח המרחב הכפרי והקהילתי ובתוכו את פיתוח וחיזוק החקלאות בתחום המועצה אלפי דונמים בהם מגדלים גפנים למאכל וליין, כרמי זיתים לשמן, פרדסים, ירקות לסוגיהם, חממות פרחים, לולים, רפתות ועוד, זאת לצד פיתוח תיירותי בשיתוף עם רשות הטבע והגנים לפיתוח תל גזר, עם קק"ל לבניית 'בית הרצל' ביער חולדה, הכשרות מקצועיות עם משרד הכלכלה וחממות של 25 יוזמות מקומיות עם משרד התיירות.


לצד ענפים אלו מקדמת המועצה סדרה של מיזמים כלכליים שיאפשרו את הרחבת ההכנסות והיקף ההשקעה בתושב ביניהם פארק תעסוקה רג"מ בשיתוף פעולה עם מודיעין ורמלה ליצירת 30,000 מקומות תעסוקה חדשים באזור, הרחבת מקורות התמיכה הממשלתיים, הידוק היחסים עם צה"ל לקליטת הבסיסים הצבאיים, שיתוף פעולה עם מפעלים באזור ומגוון יוזמות חדשניות על מנת להגדיל את ההכנסות של המועצה ואת ההשקעה בתושב. זאת לצד השקעה בלתי מבוטלת באיכות הסביבה, הקיימות והניקיון במועצה.


מועצה אזורית גזר גובלת בצפון בכביש 424 ורמלה, בדרום בצומת בילו, מזכרת בתיה וכביש 411, במזרח- צומת נחשון וכביש 1, ובמערב- רמלה וכביש 40. 

המועצה משתרעת על פני שטח של 130 אלף דונם, חיים בה כ-29 אלף תושבים המאכלסים 25 יישובים, מהם 15 מושבים, 5 יישובים קהילתיים, ו-5  קיבוצים. 

בשנים האחרונות הפכה המועצה לאבן שואבת לתושבים חדשים, הבוחרים בשילוב המנצח בין איכות החיים במרחב הקהילתי והכפרי למיקום האסטרטגי של המועצה.


מועצה אזורית גזר, שהיא קהילה של קהילות, תמשיך לעשות את המיטב כדי  לספק את השירותים הטובים ביותר לכל תושב ותושב ולחזק את המרחב הכפרי והקהילה. יחד זו הדרך לצמוח.