14.5.2021

תושבות ותושבים יקרים,

מיום שני, מדינת ישראל נמצאת במערכה ביטחונית משמעותית בדרום, כאשר מיום שלישי המועצה ויישוביה נמצאים אף הם בקו האש. בשלושת הלילות והימים האחרונים חווינו אירועי אזעקות שונים במרחב המועצה, יירוטים מעל שטחנו ונפילות בשטחים פתוחים. מערכת החינוך במועצה מושבתת זה היום הרביעי, וילדינו חווים את האירועים יחד עימנו.

דווקא בשל הרגישות של כולנו בימים אלה, חשוב להדגיש מספר נושאים לפני סוף השבוע הארוך שלפנינו:
אזעקות והתרעות – ביממה האחרונה הגיעו אלינו פניות של תושבים שאינם שומעים את האזעקה או טוענים כי האזעקה ביישובם חלשה. בדקנו את הנושא מול פיקוד העורף. חשוב שתדעו שהתרעות פיקוד העורף ניתנות באופן ממוקד לכל ישוב בנפרד ומופעלות רק באזורים שנשקפת בהם סכנה לאוכלוסייה – כך יתכן שתהיה אזעקה בפתחיה, אך לא בפדיה; ביציץ אך לא בגני יוחנן; במשמר איילון אך לא בשעלבים; בחלק מיישובי המועצה שומעים את האזעקות בערים הסמוכות וכולנו שומעים את הדי היירוטים. גלי הקול של האזעקה אינם נעצרים בפאתי היישוב, ולעיתים קול האזעקה ישמע גם ביישובים סמוכים ונשמע כקול אזעקה חלש. כלל הצופרים במועצה נבדקו, ועובדים היטב. פער בצופרים נמצא בישרש בה הותקן צופר חדש, ובפדיה – בה אנו מקדמים צופר נוסף בהרחבה הגדולה.

צופר אישי - כדי להיות בטוחים שההתרעה מופעלת במקום הימצאותכם, אנו ממליצים על הורדת אפליקצית פיקוד העורף החדשה לטלפון הנייד, והגדרת היישוב שלכם כאזור התרעה – כך ישמש הטלפון שלכם כצופר אישי בעת אזעקה. בנוסף, ניתן להגדיר מרחב התרעה גם במחשב אישי, וזה יודיעכם עם הפעלת התרעה ביישוב - https://bit.ly/3feoPVK.

הכי מוגן שיש – אנחנו מודעים לכך שלא לכל בית יש מרחב מוגן תקני, ולכן הנחיות פיקוד העורף הן לפעול על פי "הכי מוגן שיש". העדיפות הינה לממ"ד, ממ"ק או מקלט ביתי; אם אין בביתכם מרחב מוגן תקני, יש לבחור חדר פנימי שבו יש מינימום קירות חיצוניים, חלונות ופתחים. כמו כן, זו העת להושיט יד לשכן שאין לו מרחב מוגן. ביישובי המועצה פרוסים גם מקלטים ציבוריים, למפת המקלטים ואפשרות ההגעה אליהם מביתכם - https://bit.ly/3hnv649

אירועי חג השבועות והתכנסויות – בהתאם להנחיות פיקוד העורף באזורנו, התקהלות בשטח פתוח מותרת עד 10 אנשים ובמבנה עד 100 איש, כל עוד ניתן להגיע למרחב מוגן ב-90 שניות. לפיכך, עד שינוי ההנחיות לא יתקיימו אירועי שבועות ביישובים, ותפילות יהיו בהתאם למגבלות האמורות.

מוקד המועצה - המועצה עובדת במתכונת חירום גם בשבת ובחג שבועות. מוקד המועצה עבורכם בכל עת.

"אֵין לִי אֶרֶץ אַחֶרֶת, גַּם אִם אַדְמָתִי בּוֹעֶרֶת" – זו העת להרגעת הרוחות, להפסקה לאלתר של מעשי אלימות ברחובות מדינת ישראל, והשבת הסדר על כנו. השלטון המקומי תמיד ידע לעבוד במשותף, שכן המשותף בינינו רב על המפריד. מערכת היחסים בין אזרחי מדינת ישראל, יהודים וערבים, נבנתה ברגישות במשך שנים והיא מבוססת על האינטרסים המשותפים לכולנו. האירועים האלימים שאנו עדים להם בימים אלה מצד קיצונים משולחי רסן, מעמידים בסכנה של ממש את מה שבנינו, בעבודה קשה, בערבות הדדית, באהבה אמיתית ומתוך כבוד לזולת. יש להפסיק לאלתר את מעשי האלימות, ולשוב ולהידבר למען העתיד שלנו, של כולנו.

‏נחזק את צבא הגנה לישראל וכוחות הביטחון, את חיילנו בכל הגבולות, שמגנים על כולנו בניסיון להשיב את השקט. מי יתן והימים הקשים הללו יהיו מאחורינו בהקדם.

שתהיה שבת שקטה,
רותם ידלין, ראשת המועצה
 

 

19.11.2020

תושבות ותושבים יקרים,

שמחה להביא לידיעתכם את מידעון החודש העמוס בעשייה ופעילויות במועצה אזורית גזר. חשוב לנו כל העת להמשיך להעמיד עבורכם פעילויות תרבות וספורט – גם אם זה נעשה בריחוק חברתי, בשל המצב.

מייצרים תקווה ליום שאחרי - לצד הניהול השוטף של משבר הקורונה ושמירה על הבריאות של כולנו, המועצה ממשיכה בפעילות השוטפת וקידום פרוייקטים של תשתיות ביישובים, בבתי הספר וברחבי המועצה. אנחנו עומדים מול מוסדות התכנון על חשיבות השטחים החקלאיים והפתוחים, מקדמים תכנון אתרי מורשת במועצה, ועומדים על זכויות בעלי המשקים במושבים – בפעולה משותפת עם תנועת המושבים ומרכז המועצות האזוריות, היינו ממובילי המאבק להקפאת האכיפה על עבירות הבנייה במשקים החקלאיים לשנתיים, כך שבפרק הזמן האמור תינתן אפשרות להסדרה של המשקים.

לימודים בעת קורונה - מועצה אזורית גזר הובילה את שינוי מתווה הלימודים ברמה הארצית ועל כך אנחנו גאים מאוד בצוותים החינוכיים. עובדי מנהל החינוך גיבשו יחד עם מנהלי ומנהלות בתי הספר מתווה חזרה מלא לכיתות א'-ד', שאומץ על ידי רשויות מקומיות ברחבי הארץ, ולאחר מכן על ידי הממשלה, והביא לכך שתלמידי כיתות א'-ד' לומדים חמישה ימים בשבוע. גם תלמידי ה'-ו' שיחזרו בשבוע הבא ישובו ל-5 ימי לימודים (להבדיל מ-3 במתווה משרד החינוך), ואנחנו מקווים כי גם כאן מועצה אזורית גזר תהווה סמן עבור רשויות מקומיות אחרות – ילדים צריכים להיות בבית הספר, זה חשוב פדגוגית, חברתית ונפשית. במקביל, אנחנו מציגים לממשלה מתוווים אפשריים להחזרת תלמידי התיכון, מתוך הבנה לצורך העז שלהם בשיגרה, חברה ומסגרת. לצד זאת, התיכונים מקפידים להגיע לתלמידים ולתלמידות אחת לפחות אחת לשבוע ביישובים עצמם, ומחלקת הנוער מובילה עם הנהגות היישובים פעילויות לנוער ביישובים עצמם.

על כל אלו ועוד תוכלו לקרוא במידעון, להתרשם מהתמונות של התשתיות החדשות שנבנו, ולהירשם לפעילויות התרבות והפנאי הרבות שהורחבו עבורכם.

ויש לי גם בקשה אישית אליכם - במועצה שלנו פועלים לא מעט עסקים מקומיים שמייצרים דברים נפלאים: מזון, קונדיטוריה, בגדים, מוצרים לילדים, נוי, תרבות ועוד שפע של יוזמות יצירתיות. בואו נתמוך בהם. בפעם הבאה כשאתם חושבים על מתנה, או על משלוח, תציצו קודם על רשימת העסקים שלנו באתר המועצה - ותקנו קודם כל מתושבי המועצה. זה הכוח שלנו כקהילה.

מאחלת לנו ימים של שיגרה מלאה בקרוב, ומבקשת שתמשיכו להקפיד ולהשמר כדי שגזר תמשיך להיות מועצה ירוקה,  

שלכם,

רותם ידלין
ראשת המועצה

 

 

3.8.2020

תושבות ותושבים יקרים,

העולם שלנו השתנה. הדבר הוודאי היחידי בתקופה זו הוא שאנחנו נמצאים בתקופה של חוסר וודאות ושינויים תכופים. אנחנו משתדלים ליצר עבורכם שגרה, ככל הניתן בתקופה לא פשוטה זו, ועומלים כל העת על שנה הבאה – בחינוך, בחוגים, בתרבות – כיצד להתאים אותה למציאות המשתנה.

השפעת הקורונה הינה בכל תחומי החיים. לחלקנו זו תקופה כלכלית לא פשוטה בכלל. כיוזמה שצמחה מכם, פתחנו את מיזם "תעניקו את זה הלאה" – קרן ערבות הדדית - שמאפשרת לאלו מאיתנו שמצבם הכלכלי יציב לתרום את המענק שצפוי להיכנס השבוע מהממשלה (או כל סכום שתבחרו), לאדם אחר בקהילת גזר, שזקוק לו באמת. הקהילה שלנו מרגשת אותי כל פעם מחדש ברצון שלה לתת, לתרום ולעשות אחד למען השניה. תוכלו למצוא את הלינק לתרומה במידעון זה.

תקופת הקורונה מייצרת גם הזדמנויות באופן בו אנחנו צורכים תרבות. כדי שתוכלו לבלות בחופש הגדול על אף המגבלות, ייצרנו עבורכם סדרת פעילויות לקיץ. כמועצה אזורית כפרית החלטנו לקחת את היתרון שלנו – המרחבים הפתוחים והנופים המרהיבים ולייצר בהם פעילויות חווייתיות בשבילכם בחוץ ולצידן הרחבנו את ההצגות, האירועים, והסדנאות שאפשר לעשות מהבית. אנחנו מתכוונים להמשיך ולהרחיב את התרבות המקומית – ופנינו גם אליכם בשאלת שיתוף ציבור שתוכלו למצוא פה במידעון – "כיצד לדעתך נוכל להציע אירועי תרבות בתקופה זאת ואף לעודד ולתמוך בתרבות המקומית?" תשובתכם על השאלה תעזור לנו להשתמש בחוכמה שלכם כדי לייצר תרבות מותאמת. נשמח לשמוע מכם, כנסו והשפיעו.

אגף החינוך ומנהלי בתי הספר עובדים יחדיו בתנאים בלתי רגילים כדי שנוכל לפתוח את שנת הלימודים הבאה בצורה בטוחה ויעילה ועל כך נעדכן אתכם בקרוב. שינויים רבים יהיו בתוך מערכת החינוך, ואנחנו בטוחים שתעמדו לצידנו בצורך לקיים שנת לימודים בטוחה ומשמעותית.

על אף שעיקר העיסוק שלנו בימים אלה הינו סביב הקורונה והשפעותיה, אנחנו לא מפסיקים לרגע לעסוק בעתיד המועצה ובתרגום החזון למציאות. מליאת המועצה אישרה את תוכנית המתאר הכוללנית של מועצה אזורית גזר, שמבטיחה את עתידה הכפרי והחקלאי, פיתוח בר קיימא של יישובי המועצה, שמירה על ההיסטוריה, הסביבה והשטחים הפתוחים שלה, הבטחת איכות חיים גבוהה ופיתוח כלכלי התואם את אופי המועצה.  מדובר בכברת דרך משמעותית לעתיד מועצה אזורית גזר, ואת התכנית שאושרה תוכלו למצוא באתר המועצה החדש. 

חשוב לנו לשמור אתכם מעודכנים – נתונים עדכניים בדבר חולים ומבודדים תוכלו למצוא באתר המועצה – המתעדכן כל העת. אנא שמרו על עצמכם, על בידוד, מרחק, מסיכה והגיינה – ויחד, נשמור על גזר ועל הקהילה.

שלכם,

רותם ידלין
ראשת מועצה אזורית גזר

 

 

25.6.2020


תושבות ותושבים יקרים,  

התחלנו לחזור לשגרה – שגרה בצל קורונה. השגרה החדשה מייצרת עבור כולנו אתגרים והתאמות.
בחודש האחרון התגלו במועצה האזורית גזר 11 חולי קורונה - בכל המקרים אנחנו מיידעים אתכם מיידית בהודעות מפורטות ביישובים הרלוונטים ובאתר המועצה.
בעקבות שניים מהמקרים ובהתאם להנחיות משרד הבריאות, הוכנסו מאות תלמידים לבידוד בישיבה ובבית ספר עתידים. כמועצה, היה לנו חשוב להקים מתחמי בדיקה בבתי הספר, על מנת לוודא כי אין מקרים נוספים, ולשבור את שרשרת ההדבקה. ואכן – אירועי ההדבקות בישיבה ובבית ספר עתידים היו אפסיים, וזה מעיד – יותר מהכל – שאתם נשמרים היטב בשגרה החדשה.
שגרה בצל קורונה תלווה אותנו עוד זמן רב. ככל שנבטיח לשמור על ההנחיות והמתווים - מסכה, ריחוק והקפדה על היגיינה – נבטיח כי גם במקרה שיתגלה חולה מאומת – ההדבקה בסביבתו תצטמצם.

על אף הגבלות הקורונה - אנחנו לא הולכים לוותר על הקיץ הזה. יצרנו קיץ גדוש פעילויות, לאורך כל חופשת החופש הגדול. הרישום בעיצומו לחמישה שבועות של קייטנה בבתי הספר והגנים – מסגרת מסובסדת מה- 1 ביולי עד 9 באוגוסט, ומיד לאחריהן מתוכננת הקייטנה של אגף קהילה עד 20 לאוגוסט (עדיין כפוף לאישור ממשלה); לאחריה שבוע של קייטנת מדעים, בשיתוף משרד המדע, בעלות סמלית של 80 שקלים בלבד לילד. במקביל, הקיץ גדוש בפעילויות לנוער – הכל בהתאם למגבלות התקופה. פרסומים בנוגע לכלל הפעילויות תוכלו למצוא במידעון זה ובאתר המועצה.

עוד בענייני בריאות. הצגתי את עמדת תושבי המועצה בדיון ציבורי של המשרד להגנת הסביבה, בנוגע לשינוי היתר הפליטה של מפעל נשר. בדיון ביקשנו להגביר את הדיגום והניטור של פליטות המפעל בשטחי המועצה ושקיפות מלאה לציבור. הדבר קריטי להבטחת שמירה על איכות האוויר בשטח המועצה. תודה לכל השותפים המקצועיים לתהליך ולתושבים הרבים שתמכו והובילו את התנגדויות היישובים.

ולצד השגרה פנינו כל הזמן לעתיד. ממשיכים לקדם את שיתופי הפעולה האזוריים עם הרשויות השכנות. התיירות בגזר ממשיכה להתפתח - הצלחנו לרתום את החברה הממשלתית לתיירות על מנת להכיר במועצה אזורית גזר כמרחב מורשת, הרישום המוקדם למרוץ הבוז'ולה באוקטובר נפתח, ואתר תיירות חדש במרשתת. דוהרים קדימה.

שלכם,

רותם ידלין
ראשת מועצה אזורית גזר
 

 

 

5.6.2020

תושבות ותושבים יקרים,

אתמול אחרי הצהרים אובחנה אחת מאמהות הבית בפנימיית שעלבים ותושבת קריית החינוך כחולת קורונה מאומתת. הישיבה התיכונית תסגר עד יום ראשון כב׳ סיוון (14.6.2020), כולל, וכל תלמידי הישיבה והצוות ישהו בבידוד עד מועד זה. הבוקר נפתח מתחם בדיקות קורונה בישיבה, לתלמידי הישיבה התיכונית ועובדיה. אנחנו נמשיך ונעדכן בכל התפתחות שתהיה. 


תקופת הקורונה, וכעת השגרה בצל קורונה, מתאפיינת בעבודה בחירום, לצד המשך ניהול המועצה בשגרה. המציאות החדשה מחייבת אותנו לקחת אחריות מקומית ולספק מגוון פתרונות בתחומי החינוך, העסקים, השירותים החברתיים והתמיכה היום-יומית. משבר הקורונה ייעל את עבודת המועצה ובמהלכו הפקנו לקחים רבים, אשר משמשים אותנו כבר עתה – כדי להבטיח שאתם תקבלו שירות טוב יותר מהמועצה. זה הזמן לעצור ולהודות על הכוח האדיר שיש לקהילה שלנו בגזר, שנחשף במלוא עוצמתו במשבר הזה. כוחם של התושבים, כוחם של הוועדים המקומיים וצוותי החירום היישובים, ששולבו בכוחה של המועצה. ערבות הדדית-קהילתית שמעוררת גאווה. היא איפשרה לנו להתמודד עם תקופת הסגר, וכעת – עם ניהול השגרה בצל הקורונה. 


אל מול שגרת החירום, המועצה לא עוצרת לרגע. השבוע התאפיין באבן דרך היסטורית למועצה אזורית גזר – הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה החליטה על הפקדת תכנית פארק התעסוקה רג"מ. הפקדת התכנית מהווה סימן דרך בשינוי שעובר על המועצה. עברנו מסכסוכים לשיתופי פעולה. 3 ראשי הרשויות - מועצה אזורית גזר, עיריית רמלה, מועצה אזורית חבל מודיעין ורשות מקרקעי ישראל – פעלו יחדיו בשנה וחצי האחרונה לשים את העבר מאחור, ולבחור בפוטנציאל העתידי והאינטרסים המשותפים של תושבי האזור. תכנית רג"מ שהופקדה תביא למקפצה כלכלית אדירה ולפיתוח תעשייה, מקומות עבודה והזדמנויות כלכליות לתושבי האזור כולו. בתכנית למעלה מ-2 מיליון מ"ר של תעשייה ומסחר והיא תספק 30,000 מקומות עבודה.לצד היקפי אפשרויות התעסוקה והמסחר שיביא איתו פארק רג"מ, יגדל גם היקף ההכנסות של הרשויות המקומיות מהיטלי השבחה וארנונה שיאפשרו פיתוח משמעותי של המועצה וההשקעה בתושבים, המדובר במיליונים שיאפשרו לנו לתת לכם שירות טוב יותר – בחינוך, בתשתיות ביישובים, בגיל השלישי ובחלומות נוספים שיש לנו. 


אני מאחלת לכולם בריאות איתנה ומבקשת - אנא המשיכו לשמור על כללי משרד הבריאות – ריחוק חברתי, עטיית מסכות במרחב הציבורי ושמירה על הגיינה – למען בריאות כולנו.


שלכם,

רותם ידלין
ראשת המועצה

 

28.2.2020

תושבות ותושבים יקרים, 

בימים האחרונים מקיימת הנהלת המועצה הערכות מצב שוטפות בנושא נגיף הקורונה בהתאם לעדכונים השוטפים המתקבלים במועצה ממשרדי הבריאות, החינוך והרווחה. אגף החינוך פועל בהתאם להנחיות חדר המצב של משרד החינוך, מעדכן באופן שוטף את בתי הספר וגני הילדים. בבתי הספר רועננו וחודדו נהלי ההיגיינה האישית לילדים ולאנשי הצוות. אנו מבקשים מהתושבים לנהוג באחריות, כלפי עצמכם וכלפי הסביבה. אם יש צורך, אנא הכנסו לבידוד והודיעו לגורמים הרלוונטים. בכל מקרה של מעורבות של מערכת החינוך – נוציא הודעה מסודרת להורים בבית הספר. 

לצד אירועים אלו, אנחנו ממשיכים כל העת לחדש לכם בגזר – 

•  בימים אלו מושק הפרוייקט "מרימים ת'ראש" - שמטרתו לקדם מוגנות ברשת ושימוש מושכל בניידים. במיזם זה, פרי יצירה משותפת של אגף החינוך, ועדת החינוך ומנהלת הרשות לביטחון קהילתי, יקבלו הילדים והמשפחות מידע וכלים שיעזרו לנו להרים קצת את הראש מהמסכים. אני מזמינה אתכם להצטרף אלינו לערב מוגנות ברשת וטכנולוגיה בריאה ביום שלישי הקרוב בערב באשכול הפיס.  

•  שבוע שעבר חוויתי את אחד הרגעים המרגשים מאז כניסתי לתפקיד - חנוכת סניף גזר של תנועת הנוער "כנפיים של קרמבו", תנועת הנוער לילדים ונוער עם ובלי צרכים מיוחדים. שילוב הוא אחד הערכים שאנחנו מאמינים בהם בגזר, ולראות את חלום תנועת הנוער המיוחדת הזו קורם עור וגידים – על-ידי אגף קהילה ומחלקת הנוער שלנו – היה פשוט מרגש! 

•  ביום ראשון האחרון נערך אירוע יום הנערה, בהפקת מחלקת נוער, בו השתתפו עשרות נערות מהמועצה ביום העצמה, חלום וחזון שנרקם עבורן. 

•  חלומות הגיעו השבוע לידי מימוש גם בחממת החדשנות החינוכית של אגף חינוך, כאשר הפיילוטים שגובשו בחממה נבחרו על-ידי מנהלי בתי הספר להגשמה בבתי הספר שלהם וממש בימים אלו מתחילים להיכנס לתוכניות הלימוד. 

•  טורניר הכדורסל של יישובי גזר – גזרליג – החל גם הוא השבוע. הטורניר הוא תולדה של שיתוף פעולה בין מדור הספורט של המועצה לבין תושבי המועצה אשר ארגנו את הליגה בהתנדבות מלאה, ומצטרף לטורנירי הכדורגל שכבר הפכו למסורת מוצלחת ומהנה (וברכות למצליח שנצחו את הטורניר הרביעי שנערך ביום שישי שעבר). 

•  שבוע שעבר פתחנו הכשרה לרכזי התרבות ביישובי המועצה, על מנת לתת להם כלים שיאפשרו לניהול התרבות בישוביהם. 

•  השנה החלטנו שאתם מחליטים על אירוע התרבות המרכזי של הקיץ! במידעון תמצאו סקר שיתוף ציבור לגבי האומן שיופיע במועצה, כמו גם לגבי פעילויות נוספות עם בוא האביב – ובראשן – טור גזר אשר יתקיים כבר בעוד שבועיים. בואו לדווש ברחבי המועצה בתקופה הכי יפה ופורחת שלה. 

תושבות ותושבים יקרים, ביום שני הקרוב יערכו הבחירות לכנסת. המצב בו מדינת ישראל נגררת ממערכת בחירות אחת לשנייה מותיר את הממשלה משותקת. ייתכן שאתם לא חשים זאת ביום-יום, אך העדר תקציב הממשלה פוגע פגיעה קשה ביכולת שלנו להעניק לכם שירותים, מביטול תכניות בחינוך ורווחה ועד עיכוב בשיפור תשתיות. בפועל, הרשויות המקומיות מוכיחות כל יום עד כמה הן השלטון המתפקד במדינה בימים אלה, אולם העדרה של הממשלה מורגש. הבחירות ביום שני חשובות על מנת לצאת משיתוק שמאפיין את המדינה בשנה האחרונה – אנא אל תהיו אדישים - צאו להצביע. 

שלכם,

רותם ידלין
ראשת המועצה

 


13.2.2020

תושבות ותושבים יקרים, 

העיתונאית סיוון רהב מאיר כתבה כי אנו חוגגים את חג האילנות לא באביב, אלא בחורף, לא בזמן שהכל פורח ובשל, אלא בזמן שעוד לא רואים את התוצאות. ההתבוננות בטבע מזכירה לנו כי יש בטבע גם תהליכים איטיים שמתפתחים מתחת לפני השטח. יש לטפל אותם ולהתאזר בסבלנות. פעם בשנה אנחנו מקבלים תזכורת למצרכים הכי חשובים: אורך רוח, עמל מתמשך, השקעה ומסירות, כי כל אלו מביאים לבסוף את הפירות.גם אצלנו במועצה ט"ו בשבט מסמל התחלה, פריחה, לבלוב של יוזמות חדשות ועשייה במועצה. גם אצלנו יש ניצנים שיוצאים מיד, ויש כאלה שנצטרך סבלנות עבורם, שהתהליכים שלהם יהיו יותר ארוכים. רואים את זה בכל פינה במועצה: 

בחינוך - וינסטון צ'רצ'יל אמר "קודם אנחנו מעצבים את ביתנו; ובהמשך הבית שלנו מעצב אותנו". השבוע חנכנו את האגף החדש של תיכון אית"ן. כשנכנסתי לתפקיד ראשת המועצה, האגף היה לקראת סיום בנייתו. מרחבי הלימוד שתוכננו היו דומים לכיתות הרגילות בהן אתם ואני למדנו, כתלמידים. לתפיסתנו, בתי ספר צריכים להיות מרחבי עשייה חינוכית אחרת ומרחב הוא חלק בלתי נפרד מחוויית הלמידה. עליו לעורר השראה בתלמידים ובצוותי ההוראה, ולפיכך שדרגנו את כל חווית מרחבי הלמידה בבית הספר - הנהלת בית ספר איתן, בניצוחה החד-משמעי של מנהלת בית הספר סיגל סטרשנוב - הובילה את עיצובה של כל פינה ופינה בבית הספר, וכעת – כמו אמרתו של צ'רצ'יל - מרחביו החינוכיים של בית הספר כבר מעצבים את דרך את הבאים בשעריו. הצוותים החינוכים מעזים וצועדים צעדים משמעותיים ואמיצים לשינוי הדפוסים וההרגלים הפדגוגים, תוך הבנה עמוקה של ההזדמנות בשימוש במרחב כ"מורה שלישי".בכך, בית ספר איתן משמש חלוץ חינוכי ומצפן לכל מערכת החינוך במועצה, ובכלל. עוד מהאירועים – לראשונה, אשכול הפיס קיים את פעילות שבוע החלל שכללה פלניטריום שהוקם במיוחד פה בגזר, צפייה בכוכבים ובטלסקופים משוכללים ועוד. בנוסף, חגגנו ט"ו בשבט בשתילות והתחדשות בכלל גני הילדים ובתי הספר. 

ברווחה ושירותים חברתיים – אירחנו את מנהלת מחוז מרכז של משרד הרווחה והשירותים החברתיים, גברת לימור בר-טל, אשר החמיאה לשינויים הדרמטיים שעברה המחלקה בשנה האחרונה, והביאו לליבלוב ופריחה הן בעובדי המחלקה, והן במגוון הרחב והמתרחב של השירותים שניתנים היום במחלקה. אנחנו מזמינים את כל התושבים להשתתף במגוון הפעילויות והתמיכות הניתנות במחלקה.


בקהילה -פורים שמח במיוחד לפנינו - לראשונה המועצה תפעיל שורה של הצגות לילדים וסדנאות חגיגיות במספר מוקדים ברחבי המועצה. אגף קהילה עומל על טור גזר שיקיים ב-13/3 ומזמינה את כל התושבים לרכוב בטור וליהנות מהמרחבי הירוקים של המועצה שמתחילה עכשיו את תקופת שיא תפארתה. בנוסף, אנחנו ממשיכים לחדש בתרבות –הערב יערך אירוע ראשון מסוגו במועצה - הרצאות תושבים בסגנון טד: עו"ד מיכל ילובסקי ממשמר דוד תרצה על ייפוי כח מתמשך; צבי זלינגר מהיישוב סתריה ירצה על כוחו של סיפור; עמי רוניס מקיבוץ נען יספר על מסעות רגשיים של גיבורי תרבות.הבמה שלכם - בואו לשמוע ולהעשיר את הדעת. 


שלכם, 

רותם ידלין
ראשת המועצה

 

31.1.2020

תושבות ותושבים יקרים,

אני מאמינה שכל העשייה שלנו במועצה צריכה להיות מובלת על-ידי הערכים שאנחנו מאמינים בהם. אנחנו עובדים ומקדמים ערכים בכל דבר שאנחנו עושים. כך גם השבוע. 

סובלנות וכבוד לאחר - בשבוע החולף התרחש מקרה חמור של אלימות מצד תלמידים כלפי מורה מתיכון הרצוג, בביתו של המורה. למרבה המזל – לא נפגע איש. זהו מקרה חריג וחמור שמטופל על ידי משטרת ישראל. אין מקום להתנהגות אלימה ומזלזלת כלפי צוותי הוראה במערכת החינוך שלנו. בעקבות המקרה הושבת בית הספר מלימודים ביום שלישי, והוקם צוות לטיפול מפורט ורב-מערכתי באקלים הבית ספרי, בראשות מנהלת אגף חינוך. מועצה אזורית גזר בראשותי תגלה אפס סובלנות כלפי מקרי אלימות בבתי הספר שלנו, ותהיה מקום מכבד ובטוח – עבור תלמידי המועצה וצוותי ההוראה. 

חשיבה אסטרטגית, שיתוף ולימוד מהשטח – הנהלת המועצה ונציגי המליאה גיבשו יחדיו את התכנית האסטרטגית של המועצה לחומש הקרוב. בחודשיים הקרובים, הנהלת המועצה עוברת ביישובים השונים להציג לכם התושבים את התכנית – קרוב לבית. בנוסף, אנחנו עורכים שיח משותף ועונים על שאלותיכם. אנו מאמינים כי אתם, התושבים, מכירים את השטח הכי טוב, שמחים לשמוע את הארותכם ומפיקים מכך תועלת רבה למען עתיד החיים שלנו בגזר. אם עדיין לא הגעתם לשמוע אותנו ולהשמיע לנו – נשמח לראותכם באחד מהמפגשים הקרובים, לידכם. פירוט המקומות והתאריכים במידעון זה. 

התאמה אליכם -  חשוב לנו להתאים לצרכים שלכם: 

* לצרכים של העסקים הקטנים במועצה – במסגרת אגף הצמיחה הכלכלית הקמנו את פורום בעלי העסקים במועצה במטרה לשים גם את בעלי העסקים על מפת העסקים המתפתחת של גזר. בנוסף, פתחנו לראשונה קורס מקצועי לכלל בעלי עסקים במרחב שנותן כלים מתקדמים לשיווק עסקי. 

* לצרכים הקהילתיים המגוונים שלכם - כפי שתקראו במידעון זה - לראשונה הנערות שלנו מוזמנות ליום הנערה - 'שָווהַ'; שבוע החלל הישראלי מגיע לגזר; ליגת כדורסל בין יישובית מתחילה; מפגש חשיבה להקמת פעילויות פנאי לבוגרים עם צרכים מיוחדים; מגוון פעילויות לתינוקות ולאימהות; תאטרון קהילתי "המקל והגזר"; קהילת ניטור פרפרים; חוגים חדשים, הרצאות וכמובן אנחנו כבר בשיא ההכנות לטור גזר המסורתי שיתקיים ביום שישי ה - 13.3 – בעונה הכי יפה בגזר.  

אני מזמינה אתכם להירשם לפעילויות ולמצות את כל השפע שאנחנו יוזמים פה – למענכם. 

ובנתיים – שרק ימשיך הגשם להשקות את שדותינו, 


 שלכם,

רותם ידלין 
ראשת המועצה 

 

2.1.2020

 

תושבות ותושבים יקרים,

השבוע אושר תקציב המליאה לשנת 2020 במליאת המועצה. התקציב הוא תוצר של עבודה מאומצת בת חמישה חודשים של כל עובדי ומנהלי המחלקות והאגפים של המועצה. המטרות, היעדים והמשימות אוגדו לתכנית עבודה מקושרת תקציב, אשר תהיה האורים ותומים לעבודתנו, למענכם, בשנת 2020. בהתאם לערכים שהצבנו לעצמנו של שקיפות עבורכם - התקציב ותכניות העבודה זמינים באתר המועצה.

וכל העת - אנחנו ממשיכים להתחדש.

בחינוך - שנת הלימודים כבר בעיצומה וההשקעה בתלמידים במגוון גילאים וצרכים ממשיכה - בית ספר איתן התחדש במרחבים ומסדרונות מעוצבים וחדשניים, כולל ספריה, מחשבים ומקרנים, ומרחב מייקר טכנולוגי. חממת החדשנות הפדגוגית נפגשה כמעט ליממה שלמה בה דנו אנשי חינוך מכל בתי הספר, עובדי המועצה, הורים ותלמידים בעתיד החינוך של ילדנו. גם התושבים הכי צעירים שלנו, אלה שנולדו ממש השנה, זכו להשתתף בהפנינג לתינוקות 'בייבי גזר', וגרמו גם לנו לבוקר משמח עם המון חיוכים.

בקיימות - לפני שבוע הוצאנו מבניין המועצה את הכלים החד פעמיים, ומעתה בהנחיית היחידה הסביבתית, כל העובדים ואורחי המועצה ישתמשו בכלים רב פעמיים ובכך נצטרף למהפיכה שמתקיימת המועצה בסימן 'אפס פסולת'. בקרוב, המהפכה תמשיך לגני הילדים, ואחר כך לבתי הספר.

בחקלאות - בשבועות האחרונים התגבש צוות ראשי מועצות אזוריות יחד עם תנועת המושבים והתנועה הקיבוצית לשלב ידים בנושא תיקון 116 לחוק התכנון והבנייה. בהמשך לפגישות במשרד המשפטים, השבוע הגענו לוועדת הכספים בכנסת בדרישה לקיים הליכי אכיפה מידתיים ושלביים. נמשיך ונעדכן בהתפתחויות.

בקהילה – שמחנו על השתתפותכם בפעילויות חנוכה המגוונות שיצר אגף הקהילה - מגוון פעילויות, מגוון גילאים, מגוון יישובים. בשנת 2020 נמשיך ונביא את התרבות לכל ישובי המועצה תוך חיזוק והעצמה של כל ישוב ויישוב בפני עצמו, ושלנו כקהילת גזר כולה.

עם סיום שנת 2019, השנה הראשונה של הנהגת המועצה בראשותי, אני גאה ומתרגשת להגיש לכם את סיכום העשייה של המועצה בשנה החולפת. זה המקום להודות למנהלי המחלקות והאגפים ולעובדי המועצה, בניצוחם של סגני, יהודה שניוויס, ומנכ״לית המועצה, כרמל טל שמובילים את כל ההצלחות האלה.

לסיום, התכנית האסטרטגית של גזר לשנים 2020-2025 בשלבי גיבוש אחרונים. אני מזמינה כל אחת ואחד מכם לערב שיתוף ציבור בו נציג את התכנית האסטרטגית לגזר לציבור. לרשותכם ארבעה מפגשים - בחולדה, בנען, בנוף איילון ובבית חשמונאי. מחכה לראותכם.

שלכם,

רותם ידלין
ראשת המועצה

 

12.12.2019

תושבות ותושבים יקרים,

בחודשים האחרונים נמצאת המועצה בתהליך עמוק של בניית תכנית אסטרטגית למועצה אזורית גזר לשנים 2020-2025, תוכנית אשר תפקידה לתת מענה לאתגרים המרכזיים שלקחנו על עצמנו בתחילת הדרך - הרחבת הכנסות המועצה, שירות איכותי לתושב ומצויינות בחינוך. תהליך העבודה כלל מפגשי עבודה ושולחנות עגולים עם חברי מליאה, עובדי המועצה, הנהגות יישוביות ובסוף השבוע האחרון יצאנו בתהליך שיתוף ציבור דיגיטלי בו אנחנו רוצים לשמוע גם את דעתכם באתר ההתייעצות של המועצה. תודה למאות האנשים שכבר עצרו לרגע וכתבו לנו רעיונות נפלאים. התהליך פתוח ליומיים נוספים, וחשוב לנו שגם אתם תשתתפו - https://gezer.insights.us/18662.

במקביל לתוכנית האסטרטגית עבדו המחלקות והאגפים על תוכנית עבודה מקושרת תקציב לשנת 2020. בשבוע שעבר נפגשנו עם חברי המליאה ומנהלי המועצה הציגו, במשך 6 שעות, את התכנית העבודה על כל סעיפייה ותקציביה. לאחר אישור התקציב במליאת המועצה בסוף החודש, התכנית והתקציב יעלו לאתר – לידיעתכם.

שמחנו לארח את מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבוהב, שהגיע לסיור בתיכונים הרצוג ואיתן. בתי הספר הציגו למנכ"ל את הפעילות הבית ספרית וכיצד תכניות משרד החינוך באות לידי ביטוי הלכה למעשה בכיתות הלימוד. בנוסף, חנכנו השבוע בתיכון הרצוג חדר רכיבה משוכלל, הראשון מסוגו בבי"ס בארץ, בו 10 אופני שטח המחוברים למערכות ממחושבות, המאפשרים למתאמן לעמוד באתגרים אישיים וקבוצתי. החדר הזה כבר מתכתב עם התכנית האסטרטגית, הרואה את גזר כבירת האופניים של ישראל, דבר שיבוא לידי ביטוי הן בחינוך והן בתחום התשתיות. הלילה נפגשים תושבי המועצה שהינם חברים בחממת החדשנות החינוכית קהילתית ללילה לבן בו יציגו את תוצריהם וייקחו את החינוך בגזר עוד כמה פסיעות לעבר החזון המשותף.

זאת הזדמנות מצוינת להגיד תודה לכל השותפים שלנו, שרובם ככולם עושים זאת בהתנדבות עבור הציבור - חברי המליאה שמשקיעים שעות בתהליך, חברי הוועדים שעושים לילות כימים עבור היישובים, והתושבים המתנדבים הרבים - בכל תחומי החיים במועצה - על השקעה יוצאת דופן ומשמעותית שמעצבת את החיים בגזר והחינוך בגזר בשנים הבאות. 


שלכם, 


רותם ידלין
ראשת המועצה

 

28.11.2019

תושבות ותושבים יקרים,

חודש נובמבר טמן בחובו שגרת עשייה ברוכה לצד ימי חירום אינטנסיביים.

היחידה הסביבתית של המועצה הפיקה את שבוע הקיימות, שנדד בין יישובי המועצה והעניק לקהילה ידע רב והעשרה במופעים, הרצאות ופעילויות לכל הגילאים. חנכנו את סניף בני עקיבא המשופץ בנוף איילון והמשכנו לטפח את בתי הספר שלנו: בימת תאטרון נוספה בחצר בית ספר 'שדות איילון' ותיכון 'איתן' ובית חינוך 'שחקים' זכו לכניסה חדשה ויפה, והצללה למסוף האוטובוסים. ביום הזיכרון ליצחק רבין הענקנו את אות מגן הדמוקרטיה לתושבות איילת אנוך-לייפר מנען ולדניאל ביכלר מגני יוחנן, על תרומתן למען החברה בכלל ובגזר בפרט.

ההסלמה בדרום, אשר התפתחה למבצע 'חגורה שחורה', הגיעה עד אלינו, עת חווינו אזעקות באזורנו, ואף יירוט של כיפת ברזל נפל בשטח המועצה. החלטתי שלא לפתוח את בתי הספר ביום הלחימה השני הוכחה כנכונה ומשמעותית, נוכח אזעקות שהמשיכו להיות באזורנו באותו הבוקר. אני רוצה להודות לעובדי המועצה ולכוחות הביטחון וההצלה, שעבדו מסביב לשעון תוך מתן מענה מהיר ויעיל, ואני מודה גם לכם - תושבים ותושבות יקרים - על הסבלנות, אורך הרוח והמילה הטובה.

בד בבד, בחודשים האחרונים, אנו מקדמים תכנית אסטרטגית לגזר לשנים 2020-2025 אשר תהווה מגדלור לכל תהליכי העבודה של המועצה בשנים הקרובות. התכנית מקודמת בתהליך עומק בו מעורבים הנהלת המועצה ועובדיה, נציגי המליאה והוועדים ותושבים. תכנית זו כבר משליכה על הכנת תכנית העבודה מקושרת תקציב לשנת 2020. בתחילת החודש נצא בתהליך שיתוף ציבור בו תוכלו גם כן להשמיע את דעתכם ולהשפיע. מומלץ לעקוב אחר הפרסומים.

החודש מזמן לנו גם את חג החנוכה. למרות שמשרד החינוך הודיע לאחרונה כי לא יפעיל את בית הספר של החגים, המועצה החליטה להפעיל קייטנת חנוכה בבתי הספר על מנת לתת פתרון איכותי למשפחות עובדות. בנוסף, אני מזמינה אתכם ליהנות ממגוון האירועים בחג - סדנאות יצירה ירוקות, פעילות בספרייה האזורית, תחרות חנוכיות יישוביות, כנס מחול וכנס 'בייבי גזר' לקטנטנים ולהוריהם – כלל האירועים מפורסמים באתר המועצה. 

שלכם, 

רותם ידלין 
ראשת המועצה 

 

1.11.2019

תושבות ותושבים יקרים,

גזר נמצאת בתנופת עשייה מרגשת. במהלך חגי תשרי חגגנו יחד את פסטיבל "חוויה בכרם" המסורתי אליו צירפנו את מירוץ הבוז'ולה הבינלאומי, לראשונה בישראל – בגזר; במהלך חג סוכות ערכנו משחק חפש את המטמון "יוצאים מגזר הרגיל" להכרות עם המועצה, מסע אופניים לזכרו של יפתח ברזילי, בקיבוץ גזר נערכו מוקדמות גביע העולם בסופטבול לנוער, ובשמחת תורה, לראשונה, חגגנו את ההקפות השניות בשישה מוקדים מועצתיים בקיבוץ גזר, רמות מאיר, קיבוץ נען, יציץ, פתחיה ובית עוזיאל. 

עם החזרה לשגרה העלנו על נס את האזרחים הוותיקים שלנו – פתחנו את שנת הלימודים בכיתת הותיקים בתיכון איתן, חזרנו לפעילות הקתדרה של גזר זו השנה העשירית, פעילות עמותת פוש של המתנדבים בבתי הספר החלה והבאנו אלינו את "מיזם שמחה" של המשרד לאזרחים ותיקים במסגרתו זכינו להופעה של "צמד רעים" במועדון קיבוץ נען, בה השתתפו צעירים ברוחם, מגיל 60 עד 120 מכל קצוות המועצה. 

גם בתחום התיירות אנחנו ממשיכים לפעול כל העת, עת החלו אתמול העבודות לשדרוג ופיתוח תל גזר, ובערב התכנסו למעלה מ-100 בעלי עסקים קטנים לכנס התיירות והעסקים הראשון של גזר, בשיתוף משרד הכלכלה. 

בשבוע הבא נקיים את שבוע הקיימות. שלל מופעים, הרצאות ופעילויות, לכל הגילאים, בכל שעות היום ובכל רחבי המועצה – אני מזמינה אתכם להשתתף! 

עם תחילתה של השנה השנייה בתפקיד ראשת המועצה שלכם, אני מודה לכם על התמיכה העצומה שאני זוכה לה ומתרגשת כל יום מחדש להיות שליחת הציבור שלכם. 
 

שלכם,  

רותם ילדין
ראשת המועצה

 

26.9.2019

תושבות ותושבים יקרים,

ביום חמישי הבא, ה-3 באוקטובר 2019, יפתח פסטיבל "חוויה בכרם", בהשתתפות להקות מקומיות, מיצגי אמנות ודוכנים ממיטב התוצרת של המועצה. במופע המרכזי יארחו אלון אולארצ'יק ואפרים שמיר את מזי כהן. בבוקר למחרת, 4 באוקטובר 2019, יתקיים מרוץ הבוז׳ולה - בפעם הראשונה בישראל, כאן בגזר. מדובר באירוע בינלאומי לו שותפים המועצה שלנו, מרתון ישראל, וארגון הבוז'ולה הצרפתי. האירוע שם את גזר על מפת תיירות היין והספורט העולמית, ויהווה פתיחה משמחת וספורטיבית לשנה החדשה הבאה עלינו לטובה.

חזון קהילה של קהילות ממשיך להתרחב כל העת, ולרוחב כל פעילותה של המועצה – קהילת החינוך קיימה בשבוע שעבר את המפגש הראשון, מבין עשרה, של חממת החדשנות החינוכית-קהילתית של המועצה. יחד- אנו בונים ומגשימים את החלום על חינוך מתקדם בגזר. הקהילה הסביבתית נפגשה למפגש הראשון של השתלמות צמחי בר. קהילת הסטודנטים קיבלה 300 מלגות מעורבות חברתית, והחזירה לקהילת גזר 4,850 שעות התנדבות בכל תחומי חיינו – חינוך, אזרחים ותיקים, שירותים חברתיים ושירותים קהילתיים ביישובים. חנכנו את בית הרצל המחודש בחולדה - שיהווה בית ראוי למפגשים ולאירועים של קהילת הקיבוץ וקהילת גזר כולה, וחגגנו יובל עם מושב רמות מאיר.

חברות וחברים, שנה טובה ומתוקה, שנת אושר ובריאות, שנה בה נמשיך לצמוח יחד כקהילה וכל אחד ואחת בנפרד כאדם.

שלכם,
רותם ידלין
ראשת המועצה

 

12.9.2019

תושבות ותושבים יקרים,

ישנם רגעים אשר תופסים במהותם ומגדירים עבודה של שנה שלמה. כך הרגשתי ביום שני בערב הפתיחה של חממת החדשנות החינוכית-קהילתית של גזר, אליה הגיעו תושבות ותושבים רבים ואנשי חינוך בהווה ובעבר, אשר נושמים חינוך וחולמים חינוך. יחד התחלנו מסע משותף, שיובל על-ידי אגף חינוך בראשותה של שלי קרן וועדת החינוך בראשותו של אורי שטרייכמן, בו נלך בדרך ארוכה להגדרה של החינוך של גזר – מה מייחד אותנו כקהילת גזר ואת החינוך אותו אנו מעוניינים לתת לילדינו; מה הן מטרות מערכת החינוך בעולם כאוטי וחסר וודאות ואיך מכינים ילדים לעולם שכזה; איך משלבים את הקהילה בתוך מערכת החינוך; איך נראה חינוך בעידן רשתי ואיך מוודאים שרואים כל ילד ונותנים לו את המענה המתאים לו.

חממת החדשנות החינוכי קהילתית היא המקום בו נדון בכל השאלות הללו, ובו נבקש לערב את כל הקהילה - אנשי ונשות החינוך שלנו, מובילי קהילות, אנשי ונשות העסקים, חקלאים, נוער ותנועות הנוער, תלמידות ותלמידים. אני מזמינה את כל מי שהחינוך בראש מעייניו להצטרף אלינו למסע המעמיק והמחייב של חממת החדשנות החינוכית בקישור: http://bit.ly/2krP2I5.  נדרשת מכם אחריות ומסירות והתחייבות להשתתף בכל המפגשים, אבל אנו כבר יודעים שכל אלה כבר טבועים בכם.

נתראה במפגשים הבאים, 

שלכם,

רותם ידלין
ראשת המועצה  

 

29.8.2019

תושבות ותושבים יקרים,

ביום ראשון נפתח את שנת הלימודים החדשה וההתרגשות כאן בשיאה. השנה השקענו את הסכום הגבוה ביותר שהושקע אי פעם במועצה אזורית גזר בשיפוצי קיץ – כ - 6.4 מיליון ש"ח. אנחנו מתאימים את האדריכלות של מוסדות החינוך החדשים והקיימים כדי לטפח שייכות, נראות ויצירתיות ובכדי לאפשר מקום מצמיח ומותאם ללמידה ולהוראה, הרואה כל תלמיד לפי צרכיו.

בעיניי החינוך הוא התחום החשוב יותר, וכל ילד  - הוא עולם ומלואו. ילד שנכנס בגיל 3 למערכת החינוך הציבורית עומד בפני עצמו, יחיד ומיוחד עבורו ועבור הוריו, וראוי להיות יותר מאשר נתון בטבלת ההישגים של משרד החינוך, ומכאן שיש לנו מחויבות עצומה להפוך את הלימודים למשמעותיים ומצמיחים. אנו חיים במאה ה-21 בעידן דינאמי ומשתנה. המטרה שלנו היא להתאים ולקדם את מערכת החינוך בגזר כדי להיות רלוונטית - ויותר מכך בכדי להוביל.

אנו נמצאים בראשיתו של תהליך - גייסנו אלינו את ארגון ״ערי חינוך״ שישקיע במורות ובמורים וייתן ליווי מקצועי לצוותים המובילים כדי להעמיק בפדגוגיה ובתפישות החינוכיות, ייצור קבוצות שיח בית-ספריות של הורים ובתי ספר ויטמיע מגוון תוכניות חינוכיות. זהו שינוי עמוק ומהותי, לו שותפים הצוותים החינוכיים ואתם - קהילת גזר. אני מזמינה אתכם לערב ההשקה של 'חממת חדשנות חינוכית קהילתית', בה נוביל יחד את החינוך בגזר למקום אליו אנו שואפים ולו ראוי ילדינו.  

שתהיה שנת לימודים, מעשירה, מסקרנת ומחכימה.  

שלכם,  
רותם ידלין 
ראשת המועצה 

 

25.7.2019

תושבות ותושבים יקרים,
 
קיץ חם בכל הזירות:
 
השבוע עולה לדיון במשרדי הממשלה תכנית ותמ״ל קריית עקרון שהינה תכנית בלתי מידתית ברמת הפגיעה באדמות המעובדות של המושבים כפר ביל״ו וגני יוחנן. לצערנו, מדינת ישראל הפסיקה להסתכל על הדור הבא ועל ההתיישבות ומנסה להותיר אותנו ללא ריאות ירוקות במרכז הארץ. מחאתנו על התכנית הגיעה לעיתונות ולממשלה, וטענו כי הגיעה העת להפסיק לחשוב רק על בניינים ולהתחיל לחשוב גם על הדורות הבאים. נמשיך לטעון לחזרה לתכנון מידתי ומאוזן שמתחשב בעתיד ובריאות הירוקות של כולנו.
 
תכנית המתאר הכוללנית של המועצה מתקדמת, והשבוע - באולם מלא מפה לפה - הצגנו לכם אותה באירוע שיתוף ציבור. הבאת תכנית המתאר הכוללנית להערותיכם הינה חלק מתפיסת עולמנו שמאמינה בשיתוף הציבור בתהליך עיצוב המדיניות ומתן מענה למגוון דעות. אני מודה לתושבים הרבים שהגיעו על המעורבות והאכפתיות. אתר שיתוף הציבור של התכנית יועלה בקרוב באתר המועצה ושם תוכלו למצוא את כל החומר שהוצג לציבור ולהעביר לנו הערות נוספות.
 
לצד כל אלה, סיימנו בהצלחה מרובה את ״בית הספר של החופש הגדול״. השנה השקענו משאבים נוספים לבניית תכנית פדגוגית עשירה, הוספנו חוג ייחודי איכותי בכל יום, הרחבנו את הצוות החינוכי ונעזרנו בסטודנטים מתנדבים ממלגות המועצה. 
מחזור שני החל של קייטנות התנ״ס ואנחנו גאים לתת לכם מגוון שונה של קייטנות, כדי שכל ילד וילדה יוכלו לבוא לידי ביטוי. 
פעילויות לנוער פוזרו השנה, לראשונה, בכל רחבי המועצה, ואכן יותר בני ובנות נוער משתתפים בהם ואנחנו שמחים על כך מאד.
 
המשך חופשה נעימה ובטוחה, והנאה ממגוון הפעילויות שהמועצה מציעה לכם לקיץ.
 
שלכן ושלכם,
 
רותם ידלין
ראשת המועצה 

 

11.7.2019

תושבות ותושבים יקרים,

אנו ממשיכים בפיתוח מנופי צמיחה משמעותיים למועצה. בשבוע שעבר השקנו את מירוץ הבוז'ולה אשר יתקיים לראשונה בישראל, אצלנו במועצה אזורית גזר, וזאת במסגרת אירועי פסטיבל "חוויה בכרם" בימים 3-4 אוקטובר 2019. מדובר באירוע שיא, שטרם היה כמותו במועצה, אשר מביא לכאן שותפות בינלאומית בין ישראל לבין צרפת, בין מועצה אזורית גזר למרתון ישראל. אירוע בו ישתתפו רצים מכל רחבי העולם ויהפוך את גזר למרכז של תיירות היין. לרגל כך גם השקנו את מותג דרך היין של מועצה אזורית גזר, העוברת בין יקבי הבוטיק, הכרמים והשדות הפתוחים. אנו מחכים לכם במרוץ הבוז'ולה, בו נרוץ ונטעם יינות בדרך היין היפה בישראל, דרך היין של גזר.
 
במקביל לכך אנו עסוקים גם בפיתוח מנוף צמיחה משמעותי נוסף: תכנית המתאר הכוללנית של המועצה מתקדמת במרץ. התכנית מגדירה את פיתוח עתידי צופה פני עתיד לשנת 2040 של המועצה, ובמסגרתה, בראש ובראשונה אנו שומרים ומבטיחים את השטחים הירוקים ושטחי החקלאות, ולצד זאת קובעים את הפיתוח העתידי של המועצה בתחום הרחבות היישובים, מבני הציבור הנדרשים, ואזורי המסחר והתעסוקה. כל זאת, בשים לב, לתכניות הממשלה על המרחב שלנו בתחום התחבורה והתשתיות. גיבשנו את תוצרי התכנית בהליך מעמיק ומשמעותי, וכעת - כחלק מעקרון שיתוף הציבור נקיים כנס תושבים על מנת להשמיע ולשמוע. במהלך הכנס, צוות התכנון יציג לציבור את טיוטת תוצרי התכנית ואת הליך הכנתה, וישמע את ההערות לצורך הטמעתן בתכנית. אני מזמינה אתכן ואתכם להגיע ב-22 ביולי 2019 בשעה 18:00 לאשכול הפיס בבית חשמונאי.
 
 
שלכם,
 
רותם ידלין 
ראשת המועצה

 

27.6.2019

תושבות ותושבים יקרים,
 
שנת הלימודים הגיעה לסיומה. בוגרי ובוגרות התיכונים שלנו – הרצוג ואיתן, האולפנה והישיבה – כבר יצאו לחופשה וברכתי אותם – בשם כולכם – עם סיומה של דרך ועל סף תחילת של חדשה, שתמיד יתעקשו לצאת באומץ ממשבצות וממסגרות שהאחרים ייעדו אותם ואותן אליהן, שתמיד יגידו את האמת שלהם ושלהן, שישכילו להגן על החלש, לחזק את השונה. יש כוח מיוחד לאלה אשר אל מול הזרם, בוחרים לעמוד איתן, לא לעצום את העיניים, לא לגלגל אחריות לאחרים, אלא לקום ולעשות מעשה, להשתדל, להיאבק, לתקן, להפשיל שרוולים ולהושיט יד.

בשבוע הבא ילדי בית הספר היסודי יצאו לחופש הגדול. אנחנו ממתינים להם עם שלל פעילויות לחופש. הקפדנו לייצר לילדים פעילויות לאורך כל החופשה כמעט, כך שהם יוכלו להתחיל בבית הספר של החופש הגדול, לעבור לקייטנות המועצה, ולקנח בקייטנת מדעים של משרד המדע, אשר נפתחת פעם ראשונה במועצה. השתדלנו לגוון בפעילויות לגילאים השונים, כמו גם לאפשר פעילויות בפריסה בכל יישובי המועצה, כל פעם ביישוב אחר. העיקר מבחינתנו – שתשמרו על עצמכם בחופש!

במהלך החופש הגדול אנחנו לא בחופשה – החינוך במרכז העשייה של המועצה ואנו מתחילים בשיפור חזות בתי הספר לקראת שנת הלימודים הבאה.

אנו ממשיכים בפעילות למען החקלאים ובעלי המשקים. בהמשך להדברות שלנו עם משרד האוצר להסדיר את העוול בתיקון 116 לחוק התכנון והבנייה נקיים יום עיון בנושא קרקעות ונחלות בשיתוף עם מרכז המועצות האזוריות ותנועת המושבים - ביום 9 ביולי 2019 בשעה 18:00 באשכול הפיס, וכנס בנושא עובדים זרים בהובלת הוועדה החקלאית. ציבור החקלאים ובעלי המשקים מוזמן.
 
שלכם,
 
רותם ידלין 
ראשת המועצה

 

13.6.2019

תושבות ותושבים יקרים,
 
אנחו רואים בתיירות מנוף צמיחה מרכזי וכלי ליצירת הכנסות עבור התושבים ועבור המועצה. לכן חלמנו, יזמנו והצלחנו להביא את חצי מרתון הבוז'ולה הבינלאומי מצרפת לראשונה אלינו למועצה, כחלק מפסטיבל "חוויה בכרם". המירוץ שיתקיים ב-4 באוקטובר 2019, יתרום למיתוג המועצה האזורית גזר כמוקד תיירות יין וספורט מרכזי ברמה הארצית ואף העולמית. הרישום למירוץ החל, ואנחנו מזמינים את תושבי ותושבות המועצה להרשם למירוץ בהנחה מיוחדת לתושבים. 
 
בשבוע שעבר שמחתי לחגוג עם הקהילות השונות במועצה את חג השבועות - חג החקלאות, חג ההתיישבות ועיבוד האדמה, חג מתן תורה, ערכים, סובלנות ואהבה לכל אדם. מורשת ההתיישבות חשובה לנו כמועצה אזורית, ירוקה וחקלאית ואנו פועלים למען החקלאים, החקלאות והשטחים הפתוחים באופן קבוע. כך, בימים אלה אנחנו מתחילים במבצע ניקיון של פסולת בניין מהשטחים הפתוחים ובקרוב מתחילים בפיילוט שמטרתו איסוף פסולת ניילונים חקלאית. בתקופה האחרונה, משרד האוצר הגביר את האכיפה על שימושים חורגים במושבים בכל הארץ על ידי היחידה הארצית לאכיפה של מינהל תכנון, ומספר תושבים קיבלו דרישות פינוי והתראות לפני קנסות בשווי של מאות אלפי שקלים. יחד עם חבריי, יו״ר מרכז המועצות האזוריות, שי חג'ג', מנכ״ל תנועת המושבים, מאיר צור ועו״ד עמית יפרח מתנועת המושבים, פנינו אל שר האוצר ומינהל מקרקעי ישראל בדרישה להעניק ארכה של שנתיים לצורך הסדרת המשקים ומחינו על היחס הכוחני למקימי ההתיישבות. בקרוב אף נפגש עם שר האוצר בעניין. המועצה האזורית גזר ותנועת המושבים תקיים יום עיון בנושא ביום שלישי, 9.7.19, בשעה 19:00 באשכול הפיס. כולכם מוזמנים.
 
אנו נמשיך לעמוד על המשמר ולפעול בכוחות משותפים באופן מושכל ואחראי, אל מול משרדי הממשלה על מנת למנוע פגיעה בהתיישבות, לשמור על גבולות המועצה, ולעודד את החקלאות במרחב הכפרי תוך הקפדה על כיבוד החוק.
 
 
שלכם,
 
רותם ידלין 
ראשת המועצה

 

16.5.2019

תושבות ותושבים יקרים,
 
אנחנו נמצאים בתקופה מיוחדת בשנה - בין פסח ליום העצמאות, בין ימי הזכרון, בין שגרה לחירום.

עברנו 48 שעות של מצב בטחוני רגיש, על אף שמצב הלחימה לא התקרב באופן ממשי אלינו, האזעקות נשמעו ברחבי המועצה, הפרו את השלווה והביאו איתם חששות מוצדקים. לצד אלה, התגאתי לעמוד בראש מועצה שתפקדה באופן מלא ורגוע, הן מערכת החינוך בהובלת המנהלים, הגננות וצוותי ההוראה, והן בקרב בעלי התפקידים בשעת חירום במועצה. לאחר הסבב קיימנו תחקיר של האירוע, והלקחים מוטמעים במערכת, כדי שנוכל להשתפר ולתת את תחושת הביטחון המלאה לכם – התושבים.

בימים המיוחדים של השנה, תפיסת העולם של 'קהילה של קהילות' גם היא החלה להתמשש.
במסגרת חיזוק הקהילות היישוביות – יום העצמאות נחגג וימי הזכרון צויינו ביישובי המועצה - אנחנו גאים לחזות במסורת שמתחילה לקיום טקסי עצמאות מקומיים, ובחוזק של חגיגות מקומיות שבונה קהילה.
לצד זאת, במסגרת קהילת גזר כולה – ספורט ותרבות שמחברים קהילות – קיימנו את אירוע טור גזר בפסח, בו רכבו מאות מתושבי המועצה על אופניים בשדותיה, וחידשנו את טורניר הכדורגל הבין-יישובי, אירוע צבעוני שהיווה הזדמנות לחיבור, חיזוק והכרות בין יישובים שונים.

שלכם, 

רותם ידלין
ראשת המועצה

 

17.4.2019

תושבות ותושבים יקרים,
 
חוסנה של קהילה נמדד בנתינה לחבריה, בייחוד לחוליות החלשות יותר בקהילה. יום המעשים הטובים אופיין בנתינה בכל רחבי המועצה, אך האירוע המרגש מכולם היה ההפנינג לילדים מיוחדים שנערך לראשונה במועצה - האור והחיוך של הילדים ובני משפחותיהם והנתינה והמסירות של תלמידים, סטודנטים, תושבים ועובדי המועצה, שהעניקו מזמנם ליצירת הפנינג משמח. קהילה מקבלת, מכילה ומשלבת היא קהילה חזקה יותר.

קהילה חזקה מתבטאת גם בשיוויון ובצדק חלוקתי: במליאת המועצה האחרונה אושרה הנוסחה לתקציבי פיתוח לישובים. לראשונה, הוצגה נוסחה שקופה ושוויונית, אשר מאפשרת וודאות לוועדים המקומיים לגבי התקציב הבסיסי לפיתוח שתעביר להם המועצה. הנוסחה משלבת בין תקציב קבוע ואחיד לכל הישובים לבין תקציב דיפרנציאלי על פי: מספר התושבים, מצב התשתיות ואף לפי המצב החברתי-כלכלי של הישוב, וזאת על מנת שכל התושבים בכל הישובים ייהנו מאיכות חיים ברמה גבוהה.

חג הפסח וחול המועד מעניקים לנו הזדמנות נוספת לטייל ולתייר במועצה הפורחת שלנו. טור גזר ע"ש איתי שטיינברגר יתקיים ביום ראשון הקרוב ויתקיימו בו מסלולי רכיבה וסדנאות לכל המשפחה. כמו כן, במהלך חול המועד יתקיימו ברחבי המועצה מגוון הופעות, אירועים, ירידים וסדנאות. אני מזמינה אתכן ואתכם להשתתף בפעילויות הרבות והמגוונות.
 
בהזדמנות חגיגית זו אאחל לכולכם חג פסח שמח – לכם ולבני משפחותיכם, 
 
רותם ידלין
ראשת המועצה

 

28.3.2019

תושבות ותושבים יקרים,

"לא לשם ישיבה שקטה במשק סיכנתי את חיי בעליה הקשה, כי-אם לשם הגנת המולדת", כך אמר טוראי רפאל ארביב, אשר נפל בהתקפה על שיירת חולדה, אשר יצאה ב-31 במארס 1948 מקיבוץ חולדה לירושלים הנצורה. 
לראשונה, המועצה משתתפת באזכרה השנתית ובסיור המורשת "בעקבות שיירת חולדה", אשר יערך מחר, יום שישי, לציון 71 שנים לנפילת השיירה, וכולכם מוזמנים להשתתף בהם.

זו דרכנו לכבד ולהעצים את המורשת המקומית שלנו במועצה אזורית גזר. חיבור לאירועים המכוננים של המרחב שבו אנחנו חיים - הם החובה והזכות שלנו בחינוכו של דור העתיד ובהצדעה לאלה שאנו חווים להם את חיינו במקום הזה.

אין שום דבר מובן מאליו בקיומה של מדינת ישראל, והזמן, אסור שיטשטש ויתעתע את הידיעה הזו, על אחת כמה וכמה במציאות הדורשת מאיתנו להתייצב כל פעם מחדש בחזית ולהילחם על קיומנו במדינת ישראל, כמו שזו שחווינו רק השבוע. אנו נמצאים בתקופה מתוחה, עת תושבי הדרום נמצאים שוב תחת מתקפה חוזרת ונשנית וגם תושבי השרון חוו את שתושבי הדרום חווים באופן תדיר. אנו - במועצה - נמצאים במצב של מוכנות, במהלך השבוע כונסו צוותי החירום המועצתיים, והורתי על פתיחת כל המקלטים ביישובים. אנחנו ערוכים לכל תרחיש, ומיחלים רק לימים של שקט.

שלכם,

רותם ידלין 
ראשת המועצה

 

14.3.2019

תושבות ותושבים יקרים,

 
אחד היעדים שהצבנו לעצמנו במועצה האזורית גזר, הוא חיזוק כל קהילה יישובית בפני עצמה, במקביל לחיזוק הקהילתיות, הלכידות והחיבור בין כלל תושבי ויישובי המועצה.

השבוע, הצטלבו להן שלל פעילויות חיזוק הקהילתיות שהמועצה החלה בקידומן, וזה היה מבחינתנו רגע של נחת. בצידה האחד של המועצה, ועדת חינוך התכנסה בבית ספר גוונים לישיבתה השנייה, ובאותה שעה, בצידה השני של המועצה בבית חשמונאי, התכנסה ועדת קהילה והתחלקה לצוותי משימה. בהמשך אותו הערב, לראשונה הוקם פורום מתנדבי וועדות התרבות היישוביות, אשר אליו הגיעו למעלה מ-50 מתנדבים מכלל יישובי המועצה, והפורום כבר חי ונושם תרבות. השבוע גם הסתיים סבב "מטה אל מטה" שערכה הנהלת המועצה עם כל הוועדים, בכל הישובים, להכרות מעמיקה יותר עם כל יישוב ויישוב.

מרגש לראות עשרות תושבים מתנדבים, נרתמים ומתגייסים כולם למען משימה אחת: הפיכת המקום בו אנו חיים לטוב יותר. ההרגשה הינה של כוח משותף, שרוצה, יכול ומוביל שינוי, והבנה ששיתוף פעולה של המועצה והתושבים הוא שיוביל לפריחה ושגשוג של היישובים ושל קהילת גזר כולה.

כך, גם שמחנו לפגוש רבים מכם בצעדת הרצל - שהייתה הצלחה גדולה, וזה גם המקום להודות לאגף תנ"ס בהובלתו של רותם אלקובי, ולעובדי המועצה שעמלו על אירוע יוצא דופן באיכותו.  

אנו נמשיך לצעוד בשבילי המועצה יחד, וליצור חיבור עמוק ומשמעותי האחד עם השני, ליצור כאן קהילה של קהילות.

שלכם,

רותם ידלין
ראשת המועצה