המעבר מגן הילדים לבית הספר מעלה חששות רבים וציפיה גדולה. לצד ההתרגשות לראות את הילדים גדלים ומתפתחים, נכנסים לחיינו מושגים חדשים, אתגרים שונים ואיתם נחשף עולם חדש:
סנדוויצ'ים בבוקר
הסעות
מחנכ/ת
מחברות
קלמר
ילקוט, ועוד...ועוד...

תקופת ההסתגלות עבור הילדים מהירה מאוד, לנו ההורים - לוקח מעט יותר זמן...

כולנו מייחלים ומצפים למערכת חינוך מכילה, מחבקת, מקדמת ומיטיבה לילדינו. המפגש של הילדים עם העולם החדש הינו רגע מכונן בחווית הילדות, ועבורנו ההורים מהווה שלב מהותי בתהליך גידול הילדים. 

למיטב ניסיוני, המפתח להצלחה בשנות בית הספר, הוא החיבור בין שלוש  צלעות המשולש מורה-תלמיד-הורה. ככל שמערכות היחסים והאמון בין הצדדים טוב יותר, כך תהליך התפתחותם הלימודית של הילדים בבית הספר טוב יותר ומעצים יותר. ככל שנגיע למפגש הזה בפירגון, תמיכה ועידוד כך ייטב לילדנו. 

במפגש שלנו עם מערכת החינוך יצופו גם קשיים, מהמורות, לחצים ותסכולים – זה בלתי נמנע. דעו שיש לכם כתובת להציף דאגות וחששות – דרך המחנכות במקרה הפרטי של ילדיכם ודרך ועדי ההורים בכיתה כשהבעיות נוגעות לכלל. חלק מרכזי בהצלחה שלכם ושל בית הספר היא היכולת לתקשר ולנהל דיאלוג בונה, שמטרתו לשפר ולחזק את העשיה החינוכית. 

בשנים האחרונות, גזר ממוקדת בקידום מערכת החינוך תוך העצמה של צוותי ההוראה, מתן מרחב עשיה גדול המאפשר למורים להביא את עצמם לכיתה במלוא המרץ והאמונה. אנחנו משקיעים חשיבה רבה בדרכים בהן ניתן לאפשר לילדים חוויות ילדיות מגוונות תוך שחרור ההיצמדות לפורמט המסורתי של הכיתה כפי שחווינו אנחנו בילדותינו. ראו עצמכם שותפים בהתקדמות בנתיב זה, אם דרך התנדבות ואם דרך תמיכה בפעילויות הרבות בבית הספר. 

שנת הלימודים הבאה, כולנו תקוה, תאפשר נוכחות רציפה בכיתות ולמידה סדורה. כל זאת בתקוה שמשבר הקורונה יעבור להיות זכרון רחוק. בשעת כתיבת שורות אלה, אנחנו עדיין בסגר מספר שלוש, כך שאין לדעת איך הדברים יתפתחו. 

מאחל לכם ובעיקר לילדיכם שנה ראשונה מוצלחת, מיטיבה, מלמדת ומהנה במערכת החינוך המשתבחת של גזר. 

בהצלחה,


אורי שטרייכמן
יו"ר ועדת חינוך